טרצו צבעוני

קלאסי ומודרני, יפה וגם חזק

טרצו צבעוני הוא שילוב אטרקטיבי של מראה יפה וקלאסי עם עיצוב מודרני. זהו סוג מיוחד של ריצוף, אשר מהווה כיום את אחת האפשרויות הבולטות ביותר כאשר בוחרים פתרונות עיצוב. מה ייחודי בייצור משטח זה? אילו יתרונות מתקבלים בעקבות זאת? ולמה השם נשמע כל כך איטלקי (לא במקרה)? 

משטח טרצו צבעוני: מראה אלגנטי מאיטליה הקלאסית

איטליה ידועה בהקשר לאסתטיקה וגם לבנייה ובאופן ספציפי, בתור המקום בו התפתח ריצוף הטרצו (terrazzo). בשיטת ריצוף זו, משלבים תערובת צמנט עם מגוון תוספים שונים, אגרגטים ואף פיגמנטים מהם ניתן לבחור. התוצר שניתן להפיק עם תערובת זו, הוא משטח בטון חזק מאוד. משטח זה עובר שלבי הכנה נוספים, כולל ליטוש, פוליש ואיטום. המוצר הסופי שמתקבל משלב מראה מרשים ומיוחד עם עמידות לאורך זמן. ריצוף מסוג זה מתאים לשטחי פנים וחוץ והוא אף ידידותי לסביבה. בהמשך, "להיט" ריצוף זה מאיטליה התפשט לעולם כולו וגם עשה עלייה לארץ. הוא היה נפוץ מאוד כבר בשנות השישים ונשאר בולט עד היום.  

טרצו צבעוני: אוסף יתרונות מנצח

רמת הפופולריות של מוצר זה לאורך השנים איננה מקרית, והדבר נובע משילוב יתרונות חשובים ורבים, ביניהם:

  • מראה מצוין: בחירת ריצוף תמיד תקח בחשבון את המראה. מבחינה זו, מדובר על הרמות הגבוהות ביותר. כמו כן, המראה מגוון ורב אפשרויות. 
  • התאמה למטרות רבות: השילוב המיוחד של מראה "עתיק", והיותו בולט בשטח גם כיום, מוכיח כי אריחי טרצו צבעוני מתאימים לסוגי יישום רבים, בין אם זה יישום עסקי, ביתי, תעשייתי, לאחר חיזוק או יישום אחר. לכן, הם לא רק עכשיו באופנה, אלא תמיד. כי מה ש-"עובד", פונקציונאלית ואסתטית, זוכה לפופולאריות מתמשכת. 
  • עמידות גבוהה: האריחים הם חזקים במיוחד, זה מתבטא בסוגי הנזקים העשויים להיגרם עם הזמן בשימוש אופייני. עמידות זו מתקבלת מעצם הרכב החומר והתהליכים שהוא עבר, והיא מתבטאת לכל עומקו. דבר זה מהווה יתרון ביחס לפתרונות שחוזקם מבוסס רק על שכבת הגנה עליונה. 
  • ניקוי וריענון: קל יחסית לנקות רצפה טרצו צבועני איכותית. כמו כן, ניתן לבצע פוליש לרצפה ישנה כזו מדי תקופה במטרה לחדש את המראה המבריק שלה. 
  • מחיר נוח: ביחס לתכונות אלה, מחירם של האריחים נחשב לנוח יחסית. 

טרצו צבעוני- מגוון אפשרויות

חשוב להדגיש, שלא מדובר במוצר עם הרכב קבוע. מבחר האפשרויות הקיים בהרכב החומר מהווה למעשה חלק מסוד הגיוון בתוצרים. אם תסתכלו בתמונות של ריצוף כזה, תזהו מייד את המראה האופייני לו, שהוא תפזורת אלמנטים קטנים המושכת את העין. מעבר לחומר עצמו, את יישום החומר ניתן לבצע בצורות שונות עפ"י תנאי המקום והחלטות עיצוביות. ניתן למשל להפריד אזורים שונים כשמדובר על משטח טרצו צבעוני באמצעות פסי מתכת או שיטות אחרות. ניתן גם ליישם אזורים שונים בצבעים שונים ועוד.  ראוי לציין, כי במידה ויש צורך בביצוע יישור המשטח, שיטת מדה מתפלסת היא פתרון מצויין והיא נחשבת למהירה וחסכונית.

מוצר בולט לדוגמה

אין כמו מראה עיניים. כדאי מאוד לבדוק דוגמאות של יישום מוצרים מסוג זה, אשר ימחישו לכם את עושר האפשרויות ואת האפקט הויזואלי האטרקטיבי המתקבל. מעשית, מה מומלץ לרכוש? מערכת טרצו צבעוני מודרנית מונציה בשם "Lixio" היא בחירה מצויינת. את חומר הגלם של הטרצו ניתן לתאר במידה מסויימת כיהלום בלתי מלוטש, והתהליכים המתרחשים בהמשך מפיקים ממנו את המיטב. במוצרי Lixio, נעשה שימוש בכימיקלים מבוססי ננו-ליתיום בתוך החומר המתקשה. כמו כן, מתבצע גם ליטוש באמצעות ציוד ייעודי, וזה מסייע בקבלת ריצוף בעל רמת עמידות גבוהה בפני נזקים שונים כדוגמת מזג האוויר, שחיקה, נגיפה ואפילו מזהמים שונים.

טרצו צבעוני: קונטקסט רחב

כפי שהבנתם, הטרצו מהווה למעשה גישת ריצוף קלאסית ועתיקה. בזכות יתרונותיה, גישה זו שמרה על פופולריות לאורך השנים, וכאמור, היא זמינה גם כיום. טרצו צבעוני מודרני מספק לכם אפשרויות רבות ושימושיות מאוד כחלק מאוסף הפתרונות האיכותיים הזמינים לרשותכם. זאת, לצד פתרונות אחרים הבולטים במיוחד בתחום כדוגמת  רזינה. בקונטקסט הרחב ביותר, זוהי טכניקת יצירה המתאימה ליישום רחב להפליא, כולל בגישת "עשה זאת בעצמך" ("DIY"). הדבר מתבטא למשל בחיפוי למשטחים קיימים כדוגמת קירות או משטחי עבודה במטבח, וכמו כן, גם ביצירת חפצים שונים כדוגמת שולחנות.

TOP