רצפת אפוקסי

סקירה קצרה של התועלות לעסקים

מעוניינים לשפץ את הרצפה בעסק?

מעוניינים לחזק את הרצפה בעסק עבור העבודה המתוכננת לסביבה זו? אולי לשפר את המראה של הרצפה? אם תתעניינו בנושא השיפורים האפשריים לרצפה בעסק, סביר שתיתקלו די מהר במונח ציפוי רצפת אפוקסי, אשר הוכיחה את עצמה בשטח מבחינות שונות, ולכן זה לא מפתיע שהיא מהווה אפשרות פופולרית. במה מדובר? מהם היתרונות של רצפה זו עבור עסקים? מה כרוך בשימוש בה? ומה עוד כדאי לכם לדעת על טכניקה שימושית זו? במאמר זה תקבלו סקירה קצרה ועניינית, שתעזור לכם להכיר את הנושא לעומק.

ציפוי רצפת אפוקסי: תועלות לבית ולעסק

חומרים ושיטות עבודה מיושמים בעסקים בהתאם לתועלות העסקיות שלהם. רצפה זו לבית או לעסק, תספק לכם בעיקר את התועלות הבאות:

התאמה לכל סוג רצפה: כפי שתראו בהסבר המורחב בהמשך, ניתן להפוך כל רצפה ממוצעת אל רצפת אפוקסי. משמע, הדבר מתאים כמעט לכל עסק.
עמידות: רצפה זו תחזיק מעמד היטב לאורך זמן. כמו כן, היא עשויה להיות מותאמת לסביבות תובעניות, בהן היא תהיה חשופה לא רק לנוזלים, אלא גם לחומרים כימיים מאתגרים יותר, לנפילת חפצים כבדים, לתנועת רכבים כבדים על גבי הרצפה ועוד.
מראה מצוין: רצפה מסוג זה יכולה לקבל מגוון צבעים וגימורים. היא יכולה למשל להיראות כמשטח אחיד מאוד ומבריק. אגב, הברק משדר תחושה של ניקיון וגם תורם מעט לתאורה במקום.
קלה לטיפול: רצפה מסוג זה לא דורשת תחזוקה מיוחדת. למעשה, היא נחשבת קלה מאוד לניקוי.

רצפת אפוקסי מחיר

בכל מבנה, הרצפה היא בין המשטחים החשובים ביותר, ויחד עם זאת, נמצאת בין אלו העוברים את השחיקה הרבה ביותר. לכן, טבעי שעסקים יחשבו היטב לגבי השקעתם ברצפה מסוגים שונים, וכמו כן, עסקים גם לוקחים בחשבון את הטיפולים הנדרשים עבורה.

השיקול הפונקציונלי הוא לרוב השיקול הראשוני, כלומר, מטרות השימוש ברצפה. שיקול נוסף ומשמעותי תמיד, הוא ההשלכות הכספיות של בחירת הרצפה. בהתקנת רצפת אפוקסי מחיר העבודה מושפע בעיקר מגודל השטח שיש לכסות, מהחומרים ומעלות העבודה, בדומה לביצוע טרצו מודרני.

מבחינת רצפת אפוקסי לבית מחיר העבודה הכולל עשוי להיות זול ביחס לרצפה לעסקים, וזאת עקב הסיבה שלרוב, הדרישות הן נמוכות יותר. כך למשל, מה שדרוש עבור רצפת מוסך, ייחשב למוגזם ומיותר עבור שימוש פרטי כגון רצפת מטבח בבית. יחד עם זאת, כאשר שוקלים התקנה מחירים לא צריכים להיות השיקול היחיד. מומלץ להוסיף למשוואה גם את הנושא העסקי החשוב של עלות בעלות כוללת (TCO - Total Cost of Ownership), כלומר, את ההוצאות שיש לאורך זמן על רצפה בעסק, וזה כולל ניקוי הנחשב לקל יותר, תיקונים העשויים להידרש בהמשך (יהיו פחות), וגם את הצורך העתידי בשיפוץ הרצפה כולה (יעבור לעתיד הרחוק יותר). לסיכום הנושא, ניתן לומר כי ציפוי הוא הוצאה חד פעמית, החוסכת לכם בטווח הארוך בהוצאות שוטפות וגם בהוצאות חד פעמיות. 

כיצד יוצרים רצפת אפוקסי? 

משטחים איכותיים שונים יכולים לשמש בסיס לשכבת האפוקסי, לדוגמה, מדה מתפלסת. רצפה זו למעשה איננה בנויה מאפוקסי בלבד, אלא ניתן לומר שהאפוקסי מהווה במקרה זה סוג של חיפוי. שלבים אופייניים של יצירת רצפת אפוקסי יכללו: 

  • ניקוי יסודי של הרצפה
  • תיקונים מקומיים ברצפה במידת הצורך
  • תהליכי יישור מקומיים במידת הצורך, למשל באמצעות שיוף
  • מריחת פריימר (שכבת בסיס)
  • ייבוש הרצפה
  • הנחת שכבת חומר מתקשה. בסך הכל, שכבת האפוקסי היא לרוב בעובי של עד 12 מילימטר 

דרך אגב, ניתן להתאים לרצפה זו גימורים שונים. אם דרושה למשל מניעת החלקה, ישנו גימור מחוספס שיתרום לכך.  

רצפת אפוקסי: נקודות מעניינות נוספות 

  • נקייה יותר ובלי פוגות (מרווחים בין אלמנטים שונים): רצפת אפוקסי היא כאמור משטח אחיד, ללא ה-"פוגות", שרואים בין מרצפות ברצפה, המבוססות עליהן. אחת ההשלכות לכך, היא שהרצפה צוברת פחות לכלוך (בתוך הפוגות), דבר המקל על הניקוי שלה. 
  • גמישות בהפרדות: כמובן, אם רוצים, ניתן לעשות הפרדות בין אזורים שונים במשטח, כפי שמרצפות עושות באופן טבעי. במקרה זה, נקבל גמישות רבה באפשרויות ההפרדה, ברמה אותה מרצפות רגילות לא מאפשרות.
  • אפשרות לתקן רצפה פגומה: רצפה בבית עסק, עשויה לעבור שחיקה רבה למדי בהתאם לאופי הפעילות עליה. לעיתים, מדובר במבנים ישנים למדי, עם פגמים רבים ברצפה. בעזרת האפוקסי ניתן לכסות במהירות את כל הרצפה, כולל פגמים אלו, ובכך להיפטר מהם בצורה איכותית ואסתטית. 
  • ניתן ליישום במספר שיטות: את האפוקסי ניתן ליישם במספר שכבות, שכל אחת מהן בעלת מפרט טכני שונה, בהתאם לדרישות העסק. למשל, בתור השכבה העליונה ביותר, ניתן להשתמש בשכבת אפוקסי חזקה ועמידה במיוחד. לא תמיד זקוקים לחוזק רב במיוחד, ולכן, אפשרות נוספת היא להתקין רצפת אפוקסי על רצפה קיימת, וזוהי למעשה רק שכבה עליונה אחת. אפשרות בולטת נוספת היא שימוש בשכבה עבה, בעלת יכולת פילוס עצמי. 

רצפת אפוקסי: להתקדם עם פתרונות עכשוויים

עולמנו חווה שינויים רבים, טכניקות וטכנולוגיות ישנות מפנות את מקומן לחדשות, וחומרים חדשניים דוחקים את הישנים. בתחום הבניה, מגמה זו מתרחשת גם מתרחשת, והופכת את התהליך ואת חווית השימוש במבנים לעכשווית ושונה ממה שהכרנו בעבר. כעת, המבנה יעיל, יפה, ופונקציונאלי הרבה יותר. זוכרים את הימים בהם מרבית המבנים היו מחופים באותו סוג מרצפות? אז כיום, ניתן לבחור בין מבחר נרחב של חומרים וחיפויים השונים זה מזה באופן מהותי, כך שניתן לעצב כל מבנה וכל חלל באופן מדויק, בהתאם למטרה והעיצוב הנבחרים. אחת הבחירות המועדפות והמומלצות ביותר היא רצפת אפוקסי.

יתרונות מתקדמים לשימוש שלכם

רצפת אפוקסי נהנית מיתרונות מובהקים, המסבירים מדוע כל כך הרבה אנשים בוחרים לבצע אותה. למעשה, יש לדייק ולומר כי זה לא רק אפוקסי, אלא רצפה המיוצרת מיציקת בטון, כאשר השכבה העליונה, הנראית לעין, היא צבע אפוקסי שנותן לחיפוי את הגימור ואת הגוון הרצוי. אם אתם מחפשים לחפות רצפה או משטח בחיפוי עמיד, אחיד, יציב, איכותי ואסתטי, רצפה מסוג זה מומלצת בשבילכם. מדובר בפתרון נהדר המתאים עצמו לכל צורך ולכל סוג שימוש, ומאפשר לכל אחד ליהנות מהחיפוי המדויק ביותר למבנה אותו הוא מעוניין לחפות. החיפוי יציב ועמיד, ומותאם בדיוק לעיצוב הרצוי לכם.

שוקלים לבצע רצפת אפוקסי לבית? מי מבצע? 

בשביל להתקין רצפה זו לבית או ריצוף טרצו צבעוני ,עליכם להגיע אל חברה מקצועית המתמחה בתחום, המספקת ללקוחותיה רצפה ברמה מקצועית ומתקדמת מאוד. לשם כך, עליה להחזיק ברשותה את הציוד הנצרך, להיות מנוסה בתחום ולהכיר את כל החידושים הקיימים בענף. הוותק, הניסיון והמקצועיות של החברה מסייעים לה ליישם את החיפוי הרצוי לכם באופן מושלם, איכותי, ולשביעות רצונכם המלאה. כדי להצליח בביצוע יישומים של חומרים חדשניים, צריך לצבור ידע ולהצטייד בכלים הולמים.

איך עושים רצפת אפוקסי?

יישום רצפת אפוקסי, בדומה ליישום רזינה,  היא תהליך המורכב ממספר שלבים. ראשית, יש להכין את השטח באמצעות ניקוי, תיקון פגמים, סתימת חורים וכדומה, וזאת במטרה שניתן יהיה ליישם חומר מקשר, פריימר, שיגן מפני חדירת נוזלים של השכבה הבאה לתשתית. לאחר מכן, יש להשתמש בחומר מדה מתפלסת. למעשה, מדובר בחומר המתפלס על גבי המשטח באופן אחיד ויוצר משטח אחד חלק ואחיד מאוד. על גבי המשטח, מיישמים את הצבע האפוקסי שנותן לרצפה את הגימור ואת המראה הרצויים. בכל זאת, כדאי להיעזר בחברה מקצועית ובעלת ותק עבור יישום חיפויים כמו בטון מלוטש וכדומה.

רצפת אפוקסי תלת מימד: מה זה?

טכניקה מיוחדת ומתקדמת נוספת היא רצפה בתלת מימד. למעשה, מדובר על הדבקת טפט על גבי הרצפה, ומעליו שמים את שכבת האפוקסי, המיועדת להגנה מלאה על הטפט. מעבר להגנה, נוצר כאן מראה ייחודי ותלת מימדי, בו דוגמת הטפט נראית לעין מבעד לשכבת האפוקסי. חשוב לציין, כי בטכניקה זו, השמיים הם הגבול, וניתן לבחור כל מראה שתרצו בהתאם לשטח ולסגנון העיצוב הנבחר. טכניקה זו מתאימה ליישום בבית, בעסק ובמשרד, אם כי ישנם גם פתרונות ריצוף מסוג אפוקסי לתעשייה. חשוב לציין, כי לשימושים תעשייתיים, היישום יהיה חזק ועמיד יותר, ואילו רצפת אפוקסי לבית לא צריכה להיות חזקה כל כך, כיוון שהיא לא עתידה להתמודד עם כלים כבדים. ראוי לציין, כי אנו מציעים שירותים נוספים כדוגמת מיקרוטופינג בטון ועוד.

 

שאלות ותשובות

מדוע נקראת רצפת אפוקסי בשם זה? 

למען האמת, הרצפה לא עשויה מאפוקסי, והוא מהווה רק את שכבת הצבע העליונה. שמה של הרצפה נובע מכך שהיא מספקת את המראה, הצבע והתכונות של השכבה העליונה. למעשה, הרצפה מורכבת מחומרים שונים ושכבות שונות בהתאם למאפייני המקום והשימוש בו. כאשר מדובר על יישום ביתי, השכבות יהיו מתאימות לשימוש שמאפיין בית, ואילו כאשר מדובר על יישום תעשייתי או עסקי, הרצפה תכלול חומרים יציבים וחזקים יותר, עקב העובדה שהיא עתידה להתמודד עם כלים כבדים וחומרים חריפים.

 

TOP