מדה מתפלסת

חזית הטכנולוגיה בתחום - מדה מתפלסת בלתי מתכווצת ומהירת ייבוש

ייבוא וביצוע מדה מתפלסת

טכנוקריט (1992) בע"מ מייבאת, משווקת ומבצעת מגוון סוגי מדה מתפלסת.

אז מהי מדה מתפלסת? מנקודת מבט מעשית, ניתן לומר כי זהו חומר:

  • משתלם: גם לא יקר וגם חוסך זמן עבודה וכסף. אם המדה תהיה המשטח העליון ביותר, תגלו שקל יחסית לנקות אותה. עמידותה תתבטא בכך שהצורך בתיקונים יהיה מזערי, אם בכלל הם יידרשו.
  • מתאים לסביבות רבות: חומר המתאים מאוד לסביבות עבודה הדורשות בעיקר חוזק. במקביל, הוא מתאים גם לסביבות עבודה (מסחריות או פרטיות), בהן ההיבט האסתטי חשוב במיוחד. באמצעות כך, ניתן להרחיב את אפשרויות הריצוף העומדות לרשותכם, שבעזרתן מקבלים מראה אחיד ומרשים.
  • עמיד לאורך זמן: את פירות ההשקעה שלכם תקצרו לאורך זמן רב. עבור עסקים, יש בכך היבט משמעותי מאוד בנושא החזר השקעה.

מה עוד כדאי לדעת? המשיכו לקרוא!

מדה מתפלסת חוץ

מדה מתפלסת חוץ היא בעלת עמידות גבוהה לתנאי חוץ, וזה כולל עמידות במזג האוויר המשתנה בטווח טווח טמפרטורות רחב, וכולל גם חשיפה לשמש הישראלית העזה. ניתן להוסיף לה שכבות הגנה שונות בעזרת חומרים מתאימים, ולהוסיף גם צבעים עמידים בתנאי חוץ. בנוסף לכך, חומר כזה מיצרן איכותי, יהיה חזק ועמיד לאורך זמן.

תזכורת - מה היא בעצם מדה מתפלסת?

מדובר על חומר המסוגל ליישר את עצמו באופן סופי לבד, לאחר יציקתו. זהו היתרון הייחודי של חומר זההודות לכך, מואץ תהליך יישור המשטח. תהליך העבודה מהיר יותר והוא אינו תלוי בשימוש בכלי יישור מיוחדים כדוגמת "הליקופטר", ודבר זה מתבטא בהפחתת עלויות העבודה. למעשה, שימוש במדה חוסך פעמים רבות את הצורך בפילוס בטון, וכל תהליכי היישום שלה הרבה יותר מהירים ופשוטים מהחלופות.

עוד יתרון חשוב בא לידי ביטוי במידה המועטה בה היא מתכווצת תוך כדי ההתייבשות. חומר מורכב כזה, עובר באופן טבעי תהליכים כימיים רבים לאחר יציקתו על המשטח. מה בדיוק מתרחש ומה תהיה התוצאה היציבה שתתקבל בהמשך? התשובה לשאלה זו תלויה בהרכב המדויק של החומר. הודות לשימוש המתבצע עם מדה מתפלסת איכותית, מהירת ייבוש ובלתי מתכווצת, נמנעות תופעות כגון סדקים והתנתקות מהתשתית.

המדה מתחברת היטב לחומרים רבים, ובאמצעות כך מספקת פתרון המתאים למגוון צרכים רחב. טווח העובי רחב, וניתן ליישם מדה מתפלסת עבה או בשכבה של מילימטרים בודדיםלאחר יציקת החומר על הרצפה, הוא מתקשה ומתקבל משטח אחיד וחזק. חשוב לציין כי חומר זה אינו מיועד ליישום על גבי קירות. במידה ומעוניינים בכל זאת להשתמש בשיטה זו על גבי קירות, ניתן להשתמש בפתרונות חדשניים כדוגמת מיקרוטופינג.

מדה מתפלסת

השימושים השונים של מדה מתפלסת

עם השנים, הפכה המדה למאוד פופולרית ומשמשת כתחליף לבטון. אחת הסיבות העיקריות לכך היא האפשרות לפלס אותה. באמצעות שימוש בה, אפשר גם לוודא שהאריחים או החיפויים יהיו ישרים, ושהרצפה תהיה בטוחה לשימוש. בעבר היא הייתה מיועדת בעיקר כמצע לאריחים וחיפויים, וכיום היא משמשת כמצע לפני חיפוי הרצפה בבטון, גרניט, שיש ועוד.

מדה מגיעה כתערובת גרגרית שיש לערבב במים, ולאחר המגע עם המים היא מתייבשת ומתקשה. במידה ומשתמשים בחומר הנחשב לעמיד מפני התבלות ושחיקה, ניתן אפילו להשתמש בה כריצוף.

יתרונות של מדה מתפלסת

אחת התכונות החשובות ביותר של מדה מתפלסת היא היכולת שלה להיות מפולסת. אך מעבר לכך, היא מאפשרת ליישם משטח דק ממש אשר אינו תופס נפח. כמו כן, הכנת מדה היא קלה, הייבוש שלה מהיר, וזה מאפשר להמשיך את עבודות הבנייה ללא עיכובים מיותרים.

איך מתחזקים?

במטרה להגן על מדה מתפלסת מפני שחיקה ולשמור על רמת עמידות, מומלץ לבקש מבעל המקצוע להקפיד על חומרים ייעודיים לתחזוקה קלה יותר. ישנם חומרים הנחשבים מאוד קלים ליישום ומעלים את הברק של הבטון. במקרים אלו, בעל מקצוע מנוסה ואמין יספק לכם את המידע והחומרים בהתאם לבקשתכם, ולכן מומלץ שתדעו כי ישנה אפשרות כזו.

מדה מתפלסת

מדה מתפלסת מחיר: כמה זה עולה בעצם?

כאשר מעוניינים ליהנות מהיתרונות מדה מתפלסת מחיר הוא בהחלט נושא שכדאי לחשב ולקבוע מראש. המחיר תלוי במספר גורמים:

  • שטח נדרש: ככל ששטח הפרויקט הינו גדול יותר, יש צורך ביותר שקים, והמחיר ייקבע בהתאם.
  • עובי: החומר נועד לפלס משטחים, החל מעובי 2 מ"מ בלבד, ובמקרים מסויימים הדורשים מאסיביות, יכול להגיע העובי על ל-100 מ"מ. העובי ייקבע בהתאם לצורך, וככל שמדובר בערך גבוה יותר, יידרשו יותר שקים.
  • עבודה: על מנת ליישם יש צורך בביצוע מספר פעולות הכנה מיוחדות. העלויות צריכות לכלול את כל היבטי הפרויקט, כולל את שלב ההכנה, ולא רק את החומרים וההתקנה עצמה.
  • דקורציה: ניתן לרכוש את המדה צבועה בצבעים סטנדרטיים לבחירה, אך במידה ומעוניינים בהתאמה אישית, יש להוסיף לתערובת חומרים יייעודיים או להטביע את העיצובים על גבי המדה לאחר ייבושה. מדה מתפלסת דקורטיבית בהתאמה אישית הינה יקרה יותר מאשר מדה מגוונת מראש.

דבר נוסף שחשוב לדעת הוא כי ישנם יצרנים שונים של חומר זה, המגיע בצורת אבקה, אליה מוסיפים מים וחומרים שונים בהתאמה אישית לפרויקט. השקים מגיעים בד"כ בתכולה של 25 ק"ג של אבקה בכושר כיסוי משתנה, בהתאם להוראות היצרן. כמו כן, המחיר יושפע גם מסוג הפרויקט והכמות של המדה.

באיזה קבלן כדאי לבחור?

חשוב שתדעו, כי עבודה עם החומר אינה מתאימה לכל קבלן שיפוצים, והבחירה באיש המקצוע המתאים משפיעה באופן ישיר על התוצאות שיתקבלו כתוצאה מהשימוש בחומר זה. קבלן מקצועי יכיר את סוגי החומרים וידע לבחור נכון בחומרים המתאימים לפרויקט ולצרכים שלכם. חשוב שאיש המקצוע יהיה אדיב, יספק לכם את המידע, ויקפיד על עמידה בלוחות הזמנים ועל סביבת עבודה נקייה. קבלן מקצועי יוכל לספק לכם גם מגוון שירותים, חלקם משלימים וחלקם מהווים אלטרנטיבה. כמו כן, ישנן אפשרויות נוספות כדוגמת בטון מוחלק, המהוות שילוב בין מראה יוקרתי וחיסכון בעלויות.

לסיכום

טכנוקריט (1992) בע"מ מייבאת, משווקת ומבצעת מגוון סוגיי מדה מתפלסת:

בלתי חשופה: אינה נשארת חשופה ומיועדת לשמש כתשתית למגוון חיפויים כדוגמת שטיחים, פרקט, אריחי קרמיקה, PVC, מערכות אפוקסי ועוד.

תעשייתית: מיועדת למקומות בהם יש תנועת עגלות ומלגזות ודרישה לעמידות גבוהה בחוזקים ובשחיקה.

מדה מתפלסת דקורטיבית - מיועדת לשמש כגמר סופי לרצפות ומהווה תחליף לחיפויים אחרים כדוגמת רזינה. כמו כן, ניתן להטביע במשטח קווים וצורות שונות, הן באופן שבלונ" והן באופן חופשי ויצירתי למדי. באמצעות כך, ניתן ליצור בקלות, למשל, אפקט חלוקה לאריחים. מצד שני, ניתן לקבל כך גם צורות מיוחדות, שיהפכו את הרצפה ליצירה ייחודית בפני עצמה. ישנה גם מדה מתפלסת צבעונית, והיא יכולה להגיע מראש בצבע מבוקש או להתקבל כתוצאה מהוספת חומרים לאבקת המדה. 

לחומר זה יש יתרונות רבים כגון: יישום משטח דק אשר אינו תופס נפח רב מידי כמו היכולת שלו להיות מפולס, דבר שמסייע ליצירה ותחזוקה קלה יותר. להלן סוגי מדה מתפלסת, היתרונות והשימושים:

עריכה
סוג המדה יתרונות מתי מתאים לשימוש?
מדה לצרכי פנים • יישום מהיר ונוח
• ניתן ליישם אותה בשכבות דקות
• אין צורך בדקורציות מיוחדות
תהליך העבודה אינו מצריך החלקה
• המדה אינה נסדקת
מחייבת תנאים ללא רטיבות או חשיפה ישירה לקרני השמש. השימוש בה הוא לצרכי פילוס רצפה עקומה או שקועה וכהכנה ליישום משטחי חיפוי נוספים מעליה כדוגמת פרקט, שיש ו-PVC.
מדה לצרכי חוץ • יישום מהיר
• פעולות ההכנה נוחות ואינן מורכבות
• נחסך הצורך ביציקות בטון כבדות ויקרות
• עמיד לאורך זמן
• כאשר מיישמים בעובי הנכון, ניתן להעמיס על שכבה זו משקלים גדולים ביותר
מתאימה לשטחים נרחבים, לצרכים תעשייתיים, ובמיוחד אם מעוניינים ליישם על גבה ציפוי אפוקסי. היישום מחייב שכבה עבה יותר מצרכי הפנים הרגילים.
מדה דקורטיבית • צבעים וגוונים רבים לבחירה
• עיצובים בהתאמה אישית
• ניתן להדביק או לצרוב כל אלמנט ויזואלי על המדה באמצעות שבלונות מיוחדות
מהווה בעצמה שכבת מדרך, ולכן היא מתאימה בעיקר לצרכי פנים.

אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר איתנו ולספר לנו על צרכי הפרויקט שלכם, ואנו נדאג להתאים עבורכם את הפתרון האיכותי והמקצועי ביותר במחירים אטרקטיביים.

 

TOP